Članovi Županijske udruge slijepih Split u sklopu projekta posjetili Arheološki muzej u Splitu

Županijska udruga slijepih Split tijekom svibnja 2021. godine organizirala je edukativni posjet za članove Županijske udruge slijepih Split te stručnjake koji rade s njima s ciljem povećanja aktivnog provođenja slobodnog vremena slijepih osoba.

U sklopu ove aktivnosti 10 članova Županijske udruge slijepih Split te 10 stručnjaka koji rade s njima, sudjelovalo je u posjetu najstarijoj muzejskoj ustanovi u Hrvatskoj – Arheološkom muzej u Splitu. Glavni cilj posjeta bio je uključivanje slijepih osoba u sve oblike društvenog života u svrhu postizanja društvene jednakosti te uklanjanja svih oblika diskriminacije s kojima se slijepe osobe svakodnevno susreću.

Voditelji posjeta ustvrdili su kako su članovi Županijske udruge slijepih Split tijekom cijelog trajanja posjeta Arheološkom muzeju u Splitu bili izrazito motivirani za razgledavanje muzeja.