Održane sportske radionice u svrhu aktivnog provođenja slobodnog vremena slijepih osoba

Županijska udruga slijepih Split, tijekom svibnja 2021. održala je sportsko rekreativne radionice za osam svojih korisnika.
Rekreativna radionica održala se u prostoriji Županijske udruge, a korisnici su imali priliku sudjelovati u pikado i šahovskoj sekciji.

U šahovskoj sekciji koristila se prilagođena šahovska ploča i figure za slijepe osobe s govornim satom, a za igranje pikada sudionici su koristili zvučni pikado, odgovarajuće strelice i označenu prepreku na podu koja predstavlja startnu liniju.

Tijekom sportskih radionica, korisnici su interaktivno sudjelovali te se s veseljem međusobno družili, a ustvrdili su kako im se posebno svidjelo međusobno igranje te druženje s voditeljicama i drugim korisnicima.