Organiziran izlet u pogon proizvodnje Zorine masti u Dugopolju

Županijska udruga slijepih Split, 28. 7. 2021. organizirala je edukativno putovanje na temu procesa izrade Zorine masti, proizvod okićen titulom Hit proizvoda 2020. godine.

Edukativna radionica održala se u pogonu proizvodnje Zorine masti u Dugopolju, a korisnici su imali priliku slušati poučno predavanje Gorana Čipčića, unuka Zore Čipičić koja je prva izradila i osmislila mast.

Sudionici obilaska, imali su priliku vidjeti gdje se izrađuje, puni i pakira mast, a po završetku obilaska upoznali su i gospođu Zoru te slušali zanimljive priče o tome kada i kako je nastala ideja za izradu masti te kako je došlo do toga da unuk patentira mast te prijavi se na projekt „Startaj Hrvatska“.

Na samom kraju predavanja, korisnici su imali priliku interaktivno sudjelovati i postavljati razna pitanja, a ustvrdili su kako im se posebno svidjelo preprečivanje raznih dogodovština iz samih početaka izrade masti.

Logo EU

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
Sadržaj internetske stranice isključiva je odgovornost Županijske udruge slijepih Split.
Izradu internetske stranice sufinancirala je Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.